Sport i turystyka PDF Drukuj Email

Teren wokół hotelu to gęsty park na wzgórzu z plątaniną ścieżek, porośnięty starodrzewiem,  doskonale nadający się na spacery.

W parku znajduje się kilka  ogólnodpostępnych boisk oraz basen miejski (czynny w lecie). Od Wzgórza Parkowego  rozpoczyna się rozległe (około 30 km długości) pasmo  Wzgórz Strzelińskich urozmaicone zalanymi kamieniołomami, wąwozami, punktami widokowymi -  są to  wszystko doskonałe miejsca na wszelkiego rodzaju aktywność na świeżym powietrzu, w szczególności całodniowe wycieczki rowerowe o różnym stopniu trudności lub wielogodzinne marsze i biegi.

Wokół Strzelina znajdują  się tereny doskonale nadające się do jazdy quadami  i motorami crossowymi, a trasy zaczynają się już przy hotelu. Są to drogi zarówno leśne jak i polne o różnym stopniu trudności. Część tras  wyznaczają szlaki turystyczne, na których nie ma zakazu poruszania się pojazdami silnikowymi.
Hotel Maria stanowi również doskonały punkt przystankowy w trakcie wycieczek motocyklowych z Wrocławia do Kotliny Kłodzkiej i czeskich Jeseników przez Kamieniec, Złoty Stok, Paczków.

Szczególną okoliczną atrakcją są liczne, zalane kamieniołomy granitu rozrzucone po całej okolicy, stanowiące nie lada wyzwanie dla płetwonurków.

W miejscowości Biały Kościół (8 km od hotelu) znajduje się ośrodek sportów wodnych wraz z kąpieliskiem i łowiskami.

Kamieniołom kwarcytu w miejscowości Jegłowej (12 km od hotelu) oraz pobliska Kryształowa Góra to tereny  wyjątkowe pod względem geologicznym. Przyjeżdżają tutaj na poszukiwania pasjonaci kryształów i kamieni szlachetnych z całej Europy.

Okolice Strzelina obfitują  również w zwierzynę łowną. W okolicy działa prężnie kilka kół łowieckich.

W odległości 15 km od hotelu w gospodarstwie agroturystycznym Pani Katarzyny Trawińskiej znajduje się stadnina koni .

Z kolei 45 km na południe od Strzelina został zorganizowany największy w Polsce (kilka hektarów lasu), profesjonalny park linowy "Skalisko" w Złotym Stoku.

Dalsze atrakcje turystyczne warte obejrzenie przy okazji wizyty w naszym hotelu  to:

  • sensaczjne pozostałości wczesno chrześcijańskiej rotundy z okresu Państwa Wielkomorawskiego  na szczycie góry Gromnik  - prawdopodobnie pierwszej chrześcijańskiej świątyni na ziemiach polskich 
  • Kamieniołom granitu w Strzelinie - największy w Europie i drugi na świecie. Jest to monstrualne  wyrobisko o głębokości ok. 120 m z poniemieckimi wieżami wydobywczymi odległe o 3 km od hotelu;
  • Pocysterski zespół klasztorny w Henrykowie, jeden z najcenniejszych w Polsce. Tutaj napisano pierwsze zdanie po polsku: ?day ut ia pobrusa, a ti poziwai? (15 km od Strzelina).
  • Jedyna w Polsce krzywa wieża w Ząbkowicach (27 km od Strzelina)
  • Tajemniczy zamek w Kamieńcu Ząbkowickim (25 km od Strzelina);
  • Podziemna Trasa Turystyczna "Kopalnia Złota" w Złotym Stoku (30 km od Strzelina);
  • Niezbadane podziemia Twierdzy Kłodzkiej i twierdz srebrnogórskich (35 km od Strzelina);

oraz wiele innych atrakcji.

Po uprzednim zaawizowaniu zaopatrzą się Państwo w naszym hotelu w dokładne mapy okolicznych terenów.

Na wszelki zapytania związane z turystyką  i sportem w okolicy hotelu Maria uzyskają Państwo odpowiedź pod adresem e-mailowym: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.